Gögüs Dikleştirmenin Bitkisel Yolları

Gögüslerimi yağ tabakasından oluşsa da alt katmanlarda gögüs kas dokusu bulunmaktadır.Size paylaşacağımız bir kaç yöntem ile sizde gögüslerinizi sıkılaştıra bilir ve dik bir görünüm elde edebilirsiniz. Fakat bir gerçek var ki oda gögüsleriniz belli bir yaştan sonra doku yıpranmasına uğrar, bunun sonucunda egzersiz yapmak çokta faydalı değildir. Orta yaş için gögüs dikleştirmeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Birkisel Karışımlar İle Gögüs Dikleştirme

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı sade yoğurt (Doğal ev yoğurdu daha iyi olur)
  • 1 çorba kaşığı dağal zeytinyağ
  • 1 adet yumurta

Uygulama şekli

Tüm malzemeleri bir kaseye ekleyin ve bir kaşıkla iyice karıştırın. Hafif bir masaj ile bu maskeyi göğüsün her yerine dairesel hareketlerle uygulayın. Soğuk suyla durulamadan önce 30 dakika bekletin. Maskeyi haftada 2 kez uygulamayı ihmal etmeyin.

Sıkı ve Dik Göğüsler İçin Kil Maskesi

Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı kil tozu (aktarlarda bulabilirsiniz)
  • 1/4 su bardağı su

Nasıl Uygulanır?

Su ve kil tozunu, yoğun kıvamlı bir macun oluşana kadar karıştırın. Bu maskeyi ince bir tabaka halinde göğüslerin üzerine yayın ve 30 dakika boyunca açık şekilde bırakın. Soğuk su ile durulayın ve bu tedaviyi haftada iki kere uygulamayı ihmal etmeyin.

Gögüs Dikleştirmek İçin Bazı Egzersizler

Şınav haraketi gögüs kaslarınızı doğrudan çalıştıracağından dolayı sizde, gögüs kaslarınız için şınav çekebilirsiniz. Zaman gögüsünüzde dikleşmeler olacak ve gözle görülür bir fark oluşacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi şınavın vücudun geliştirdiği diğer noktalarıdır. Çok fazla şınav çekmek sizin omuz kısmınızda bir genişleme yaratacağından bundan dolayı biraz dikkatli ve kontrollü şınav çekmelisiniz.

Buz Tedavisi Yöntemi

Buz tedavisi mucize yöntemlerden birisidir. Sizde gögüslerinizi dikleştirmek için bu yöntemi uygulaya bilirsiniz. Fakat buzu doğrudan uygulamak yerine bir bez veye soğuk bant yardımı ile uygulamayı tercih etmelisiniz. Bunun sebebide cildinizle doğrudan temas eden buzların soğuk yanığı oluşturacak olmasıdır.

Yorum Yapın