Kepekten Kalıcı Olarak Nasıl Kurtulunur?

Siyah elbiseler giyildiğinde üstümüze dökülen kepekler hepimizin korkulu rüyası haline gelmiştir. Bu yazımızda sizler için kepekten kalıcı olarak kurtulmanın doğal ve doğal olmayan yollarını paylaşacağız. Kepekten kalıcı olarak kurtulmak için bir kaç basit yöntem:

Kepekten Doğal Olarak Nasıl Kurtulunur?

Kabartma Tozu, Elma Sirkesi ve Limon Formülü

Gerekli Malzemeler:

  • 3 çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 3 çorba kaşığı kabartma tozu
  • Elma Sirkesi

Duş almadan önce uygulayacağınız bu formül oldukça basit ve etkilidir. Gerekli malzemeler eşit oranda karıştırılır ve kafanıza mesaj yolu ile uygulanır, yaklaşık 5 dakika beklenmesinin sonucunda ılık su ile durulanır. Bu yöntem genellikle kepeğin geçmesine yardımcı olacaktır.

Aspirin

Aspirinlerin her derde deva olduğu zor anlarda hep başvurduğumuz yöntemlerden birisi olduğunu mutlaka biliyorsunuz, fakat aspirinlerin kepekleri çözmede çok etkili bir yöntem olduğunu muhtemelen sizde benim gibi bilmiyordunuz. İçerisinde barındırdığı salisilat sayesinde kepek sorunlarınızı çözebilirsiniz, daha önce denemediyseniz bu karışımı mutlaka deneyiniz.

Gerekli malzemeler: 2 adet aspirin tablet

Hazırlanışı: Toz haline gelene kadar dövdüğümüz aspirinler, saçlarımız için kullandığımız şampuan ile karıştırılıyor. 1 kapak şampuana 2 adet aspirin tablet ilave ediyor, kafamızı nemlendirdikten sonra hazırladığımız karışımı masaj yaparak uyguluyoruz. Ortalama 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile kafamızı iyice duruluyoruz.

Portakal Kabuğu

Bunu gördüğümde bende çok şaşırmıştım, portakal kabuğu gerçektende saçlarda ki kepeğe iyi gelen bir yöntem. Uğraştığım kepek sorunlarım için benim ilk denediğim yöntem portakal kabuğu yöntemidir ve oldukça iyi bir sonuç almıştım.

Gerekli Malzemeler:

  • Bir kaç parça kuru portakal kabuğu
  • 5 yemek kaşığı limon suyu

Mutfak robotuna attığımız portakal kabuklarını ve limon suyunu pütürtü kalmayana kadar çırpıyoruz. Sonrasında hazırladığını karışımı kafanıza uyguluyorsunuz. Sonra da bu karışımı yaklaşık 20 dakika bekletiyor sonrada ılık su ile güzelce duruluyorsunuz. Bu yöntemi bir gün yapıyor bir gün yapmıyorsunuz yani haftada 3 gün boyunca uyguluyorsunuz. Aynı zamanda saçlarınızı parlatacak ve saç bakımınıza yardımcı olacak bu yöntem ile hem saçlarınızı güçlendirecek hemde kepeklerinizden kurtulmuş olacaksınız. Doğal yollar ile kepekten kurtulmanın yöntemleri şimdilik bu kadar, kendinize çok iyi bakın.

Yorum Yapın