Zero Density İzmir’e yatırım yapıyor

Türkiye merkezli Uluslararası teknoloji şirketi Zero Density, İzmir ofislerinde geliştirdikleri ‘Reality’ isimli sanal stüdyo ve artırılmış gerçeklik platformunu yirmi ülkeye ihraç ediyor. İzmir Ege serbest bölgesine yatırım yapan Zero Density yeni projelerle büyümeyi planlıyor.

2014 yılında İstanbul’da kurulan Zero Density, yayın, e-spor ve sinema gibi sektörlerin yanı sıra canlı etkinlikler için yaratıcı ürünler geliştirmektedir. Şirket, sunduğu sanal stüdyo çözümleri aracılığıyla geleceğin medyasını tanımlayan çalışmaları ortaya koyuyor. Şirket, “Unreal Engine” teknolojisini kullanan ve gerçek zamanlı “compositing” araçlarını ve özel “keying” teknolojilerini bünyesinde barındıran “Reality” ürünü ile gerçek zamanlı görsel efektler geliştirerek sanal üretimi yepyeni bir seviyeye taşıyor.

Şu anda FOX Sports ve CANAL + dahil olmak üzere yaklaşık otuz yayıncı tarafından kullanılmaktadır. Şirket, Amerika’dan Çin’e, Vietnam’dan Rusya’ya, Kanada’dan Hindistan’a yaklaşık yirmi ülkeye ihracat yaparken, 2018’deki 4.5 milyon dolarlık ihracat rakamlarını 2019’da 15 milyon dolara yükseltmeyi hedefliyor.

Yorum Yapın